Birthday baked alaska.

وقتی خواندم که خواهر آندره 117 سالگی خود را در جنوب فرانسه جشن گرفت ، از خوشحالی دست زدم. وقتی من آنچه را برای ناهار خورده خواندم ، با دوستم زوئه فرانسوا تماس گرفتم. خواهر آندره ، که قبل از تعهد به خواهران خیریه ، یک فرماندار در پاریس بود ، در سال 1904 متولد شد و از بیماری همه گیر سال 1918 ، دو جنگ جهانی و یک دوره Covid جان سالم به در برد. او از طریق دولت 18 رئیس جمهور فرانسه زندگی می کرد و هر روز یک لیوان شراب می نوشد. برای تولدش ، او بیش از یک بار داشت. وعده غذایی جشن ، که در تسهیلات مساعدت زندگی در آنجا زندگی می کرد ، با بندر شروع شد و شامل فوی گراس با انجیر بو داده ، کاپون با پورسینی ، یک بشقاب پنیر ، شراب و یک لیوان شامپاین بود. اما این دسر بود که بسیار پر زرق و برق بود و آن چیزی است که مرا به زوئه فرستاد: ناهار تولد خواهر آندره با املت نوروژین ، املت نروژی یا آنچه ما آلاسکا پخته می نامیم به پایان رسید. کیک بستنی محصور در مرنگ شعله ور یکی از دسرهای مورد علاقه وی است. این یکی از Zoë ها نیز هست.

زوئه یک شیرینی پزی ، مجری یک مجموعه تلویزیونی ، نویسنده کتاب آشپزی و زنی است که راه خود را در اطراف یک منفجر می داند. ذوئه با خوشحالی از اینکه فهمید که او و شاید پیرترین فرد در اروپا به همان شیرینی علاقه دارند ، به سختی اجازه داد قبل از اینکه اعلام کند ، “آلاسکا پخته شده را برگردان!” و به دلایلی که مستلزم بازگشت کلاسیک است ، شروع کرد: این زیبا ، زیبا و چشمگیر است – یک دسر شعله ور یک توجه است. ساخت آن آسان است راحت است – می توان آن را از قبل ساخت بستنی دارد (به اندازه کافی گفته شد) ؛ این مرنگ است – که همان گفتن است که جادو شده است. کاملاً زیبا و به همان اندازه برش خورده به نظر می رسد. داخل آن خامه ای و یخی است ، اطراف آن گل ختمی است و لبه های آن گرم است. زیبایی در مرنگ وجود دارد و بهترین ماده را در هر دستور العمل دارد: شگفتی. بستنی پخته شده در آستانه عدم احتمال تعادل پیدا می کند. به عبارت دیگر ، عالی است

زوئه با الهام از عشق خواهر آندره به آلاسکا پخته – و طول عمر او (تصور این دسر به عنوان کلید زندگی طولانی بسیار زیاد است ، اما بسیار وسوسه انگیز است) – به احترام او تولد یک آلاسکا پخته شده را تولد پیشنهاد داد.

https://www.nytimes.com/section/magazine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *