زندگی ما در قالب الکترونیک هر روزه بیشتر می‌شود و پرده‌ای از روی واقعیت‌های آن برنمی‌داریم. در دوران الکترونیک که زندگی‌مان را در بر می‌گیرد، با واقعیت‌هایی روبرو هستیم که از آن‌ها در گذشته نمی‌دانستیم. در این مقاله به بررسی چند واقعیت تلخ و جالب زندگی ما در قالب الکترونیک خواهیم پرداخت.

زندگی در دوران الکترونیک: واقعیتی که پرده از روی آن برنداشتیم

تکنولوژی و ارتباطات الکترونیکی در دوران مدرن به جایگاهی بسیار مهم در زندگی ما رسیده‌اند. امروزه هر کدام از ما بدون استفاده از تلفن همراه، اینترنت و دیگر وسایل الکترونیکی نمی‌توانیم زندگی کنیم. در حالی که از این وسایل الکترونیکی برای سهولت در انجام کارها و ارتباط با دیگران استفاده می‌کنیم، واقعیتی وجود دارد که ممکن است از آن نادانسته باشیم. این واقعیت این است که زندگی ما در دوران الکترونیک، به طور حتم بسته به این تکنولوژی‌ها شده است و پرده‌ای از روی آن برنداشتیم.

 

معاشرت مجازی: واقعیتی که در پشت پرده الکترونیک رخ می‌دهد

رسانه‌های اجتماعی و ارتباطات الکترونیکی امروزه بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی ما شده‌اند. این رسانه‌ها وسیله‌ای برای معاشرت مجازی و برقراری ارتباط با دیگران هستند. اما پشت پرده این معاشرت‌های مجازی و ارتباطات الکترونیکی واقعیت‌هایی وجود دارند که ممکن است آگاهی کافی از آن‌ها نداشته باشیم. مثلاً، در معاشرت مجازی، احساس انزجار و ناامیدی که به دلیل نمایش فقط زوایای مثبت زندگی افراد در رسانه‌های اجتماعی به وجود می‌آید، یک واقعیت تلخ است که در پشت پرده الکترونیک رخ می‌دهد.

 

واقعیت تلخ: زندگی ما در قالب الکترونیک

زندگی ما در دوران الکترونیک وابسته به اینترنت، تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیکی شده است. این وابستگی، واقعیت تلخی است که شاید همیشه به آن توجه نکنیم. ما در دنیای الکترونیکی گرفتار وابستگی به اینترنت و تکنولوژی شده‌ایم و گاهی اوقات قادر به انجام تعاملات اجتماعی واقعی نیستیم. این واقعیت تلخ ما را به فکر انداخته و نیازمند تنظیم مجدد رابطه‌مان با دنیای الکترونیکی می‌کند.

با پرده‌ای که بر روی زندگی ما در دیجیتال است، باید برخی از واقعیت‌ها را برداریم. واقعیت‌هایی که ممکن است تا به حال بر آن‌ها فکر نکرده باشیم. زندگی در قالب الکترونیک شاید باعث سهولت در برخی امور شده‌ است، اما نیز مواردی را نیز به همراه داشته است که به تنهایی می‌توانند موجبات خطراتی را به وجود آورند. بنابراین، ضرورت دارد که با آگاهی و مسئولیت در استفاده از تکنولوژی‌های الکترونیکی، زندگی خود را در دیجیتال به بهترین شکل ممکن سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *